Kamila Jakobowska-Banaszak radca prawny / stały mediator

Kamila Jakubowska-Banaszak

radca prawny/stały mediator

Na co dzień jestem radcą prawnym a mediatorem z zamiłowania.

Jako radca prawny specjalizuję się w szeroko rozumianym prawie cywilnym, w szczególności w sprawach z zakresu nieruchomości, prawa spadkowego, obsługi prawnej procesów inwestycyjno-budowlanych oraz prawa korporacyjnego, szczególnie związanego ze stałą obsługą podmiotów gospodarczych.

Dziedzina prawa rodzinnego, w szczególności prowadzenie spraw o rozwód, separację, alimenty, ustalenie kontaktów z dzieckiem, ograniczenie i pozbawienie władzy rodzicielskiej oraz o podział majątku, stały się również moją specjalizacją z zamiłowania do ludzi i rodziny. 

Jestem stałym mediatorem przy Sądzie Okręgowym w Poznaniu oraz w Warszawie w sporach cywilnych i gospodarczych, szczególnie w specjalizacji związanej z własnością intelektualną, sporami na tle procesów inwestycyjno-budowlanych, odszkodowaniami komunikacyjnymi, medycznymi oraz finansami, także w mediacji rodzinnej, szczególnie w konfliktach na tle alimentów, kontaktów z dziećmi i podziału majątku oraz mediacji administracyjnej, która jest całkowitą nowością.

Aktywnie działam na rzecz mediacji, propagując tę ideę w środowiskach prawniczych, przedsiębiorców, osób prywatnych a także wśród uczniów propagując ideę mediacji rówieśniczej.

Jestem absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Radcą Prawnym z ponad 10-letnim doświadczeniem, członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Poznaniu, w której dodatkowo pełnię funkcję członka Komisji do spraw polubownego rozwiązywania sporów oraz jestem zaangażowana w tworzenie Ośrodka Mediacyjnego przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.

W roku 2017 zostałam laureatką Kryształowego Serca Radcy Prawnego za działalność pro bono.  

Posiadam również uprawienia do zasiadania jako członek rad nadzorczych wydane przez Ministra Skarbu Państwa.

Decyzją Prezesa Sądu Okręgowego w Poznaniu w roku 2016 zostałam wpisana na listę stałych mediatorów sądowych. Ukończyłam szkolenie z mediacji gospodarczej pod okiem Prezesa Krajowej Rady Radców Prawnych Macieja Bobrowicza, roczne studia podyplomowe z zakresu mediacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz szkolenie specjalistyczne z mediacji rodzinnej u Macieja Tańskiej Dyrektora Centrum Mediacji Partners Polska.

Prywatnie jestem założycielką i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia 100 Kobiet Pomaga Poznań.

Miłośniczką wszelkich form aktywności na świeżym powietrzu – szczególnie lubi biegać, uprawiać nordic walking i jeździć na rowerze, uprawiam jogę i pilates. Uwielbiam podróże i czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Odbyłam szereg szkoleń w tematyce mediacji oraz uczestniczę w odbywających się szkoleniach w tym temacie, podnosząc stale kwalifikacje:

  • szkolenie w zakresie 40 godzinnego warsztatu na poziomie BASIC w dniach 5,6,19,20 lutego 2016 roku oraz 4,5 marca 2016 roku pt. „Warsztat dla mediatorów – mediacja gospodarcza” prowadzonego przez Macieja Bobrowicza z Centrum Mediacji i Negocjacji;
  • roczne studia podyplomowe z zakresu mediacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2017/2018;
  • szkolenie specjalistyczne w zakresie 40 godzinnego warsztatu w dniach 20-23 sierpnia 2019 roku z zakresu mediacji rodzinnej prowadzonego przez Macieja Tańskiego z Centrum Mediacji Partners Polska;
  • roczne studia podyplomowe dla mediatorów „profesjonalny mediator gospodarczy” na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w latach 2019/2020;
  • udział w licznych szkoleniach oraz konferencjach poświęconych tematyce mediacji.